Zgłoszenia

Aplikacja umożliwia zgłaszanie spraw, którymi powinny zająć się służby miejskie. Wybierz jedną z sześciu kategorii: czystość, drogi, zwierzęta, środowisko, pojazdy i społeczna inwentaryzacja reklam, a następnie wypełnij formularz. Zrobisz to w bardzo prosty sposób: określ problem, wskaż miejsce zdarzenia, zrób zdjęcie i prześlij zgłoszenie. My przekażemy je do odpowiedniego wydziału Urzędu Miasta, a o kolejnych krokach podejmowanych w Twojej sprawie będziemy informować Cię na bieżąco. Obsługiwane zgłoszenia możesz podejrzeć na mapie, przeczytać jego szczegóły i wyrazić swoje poparcie klikając w przycisk.

Obraz przedstawia trzy grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością wysyłania zgłoszeń
Obraz przedstawia dwie grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością odbierania powiadomień

Powiadomienia

Po zainstalowaniu aplikacji, użytkownicy otrzymują powiadomienia z najświeższymi informacjami, przypisanymi do jednej z sześciu kategorii: Transport, Awarie, Społeczność, Finanse, Bezpieczeństwo, Odpady, Ankiety oraz Zgromadzenia i imprezy. Każdy użytkownik w zależności od potrzeb sam decyduje, jakiego rodzaju komunikaty chce otrzymywać.

 

Rozkład jazdy LIVE

Dzięki Rozkładowi jazdy LIFE możesz sprawdzić przejazd autobusów i tramwajów z wyszukanego przystanku. Po udostępnieniu lokalizacji, zobaczysz najbliżej położone przystanki. Po wybraniu przystanku zobaczysz jakie linie z niego odjadą w najbliższym czasie. Możesz dodać ulubione pozycje, z których najczęściej odjeżdżasz, żeby mieć swój rozkład jazdy zawsze pod ręką! 

Obraz przedstawiający dwa ekrany dotyczące modułu rozkładu jazdy
Obraz przedstawia dwie grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością modułu Infoteka

Infoteka

Infoteka jest narzędziem, które umożliwia dostęp do wszystkich treści generowanych przez Miasto w ramach Miejskiego Informatora Multimedialnego. Skorzystasz z niego w sposób prosty i wygodny dzięki możliwości przeglądania treści według kategorii: Kultura, Smart City, Odpady, Biuletyn Miejski i Inwestycje. Możesz wyświetlić wszystkie artykuły jednocześnie. Artykuły są uporządkowane w kolejności chronologicznej dzięki czemu nie przegapisz żadnej ważnej informacji!

Wyszukiwarka cmentarna

Funkcjonalność ta została przygotowana specjalnie dla użytkowników aplikacji, aby ułatwić poruszanie się po poznańskich cmentarzach.  Za pośrednictwem wyszukiwarki możesz odnaleźć dokładne miejsce pochówku wyszukiwanych osób oraz wytyczenie trasy do konkretnej mogiły na podstawie aktualnej lokalizacji. Możesz również pozyskać informacje o powstankach i powstańcach wielkopolskich 1918-1919 oraz o olimpijkach i olimpijczykach spoczywających na cmentarzach znajdujących się na terenie Poznania. 

Obraz przedstawia dwie grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością Wyszukiwarki cmentarnej
Obraz przedstawia dwie grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością modułu odpady

Odpady

W zakładce Odpady znajdziesz terminy odbioru śmieci pod interesujących Cię adresem oraz ustawisz powiadomienia przypominające o odbiorach odpadów. W tej sekcji możesz również wysłać zgłoszenie do służb miejskich w zakresie realizacji odbioru odpadów komunalnych na wybranej nieruchomości. 

 

Parking info

Poprzez zakładkę Parking info  sprawdzisz obszar działania strefy płatnego parkowania, lokalizację parkingów Park&Go i Park&Ride oraz zapoznasz się z cennikiem i zasadami opłat w wybranym miejscu. Opcja nawigacji pomoże osobom znajdującym się w Poznaniu dojechać do miejsca docelowego, a funkcja Zapłać za postój przekieruje do operatorów płatności mobilnych, gdzie zapłacą za postój swoim smartfonem. Na kalkulatorze możesz obliczyć orientacyjne koszty paliwa i parkowania. Aplikacja zaproponuje miejsce postoju w zależności od tego, jaki jest ich cel oraz poinformuje o kosztach komunikacji miejskiej jako alternatywny dla przejazdu samochodem. 

Obraz przedstawia dwie grafiki telefonu z zaprezentowaną funkcjonalnością Parking info
Obraz przedstawia grafikę telefonu z zaprezentowanym ekranem przekierowującym na miejską infolinię

Miejska infolinia

Dzięki aplikacji możesz dwoma kliknięciami skontaktować się z Poznań Kontakt - Infolinią Miasta Poznania, dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 20:00. 

Stan powietrza

Na pasku Stanu Powietrza możesz sprawdzić ogólną jakość powietrza w Poznaniu. Aby uzyskać więcej informacji, musisz kliknąć w Zobacz więcej, co pozwoli Ci na uzyskanie dodatkowych informacji o prognozach stanu powietrza, rzeczywistych pomiarach oraz komunikatach służb miejskich w zależności od jakości powietrza w mieście. 

Obraz przedstawia grafikę telefonu prezentującą widok pasek stanu powietrza
Obraz przedstawia grafikę, która pokazuje widok opcji dodatkowych w aplikacji

Opcje dodatkowe

W tej opcji znajdziesz odnośniki do najważniejszych stron i portali miejskich, takich jak Poznański Budżet Obywatelski czy Afisz kulturalny. Jeśli chciałbyś zarezerwować wizytę w urzędzie - nic prostszego, wystarczy parę kliknięć i gotowe. Dzięki tej funkcjonalności masz również możliwość przejścia do aplikacji PEKA, konsultacji społecznych online czy Biuletynu Informacji Publicznej.